Tildelte gaver

Foto Rogaland Svømmekrets

Foto Jeanette Larsen

Foto Jeanette Larsen

Gaver våren 2018

Sparebankstiftelsen SR-Bank har nå tildelt gavene i forbindelse med utlysningen våren 2018. Det er tildelt til sammen 37 millioner kroner til 282 lag og foreninger. Midlene går til prosjekter for barn og unge primært innen idrett og kultur. Stiftelsen har i vår vektlagt følgende i tildelingen av midler:

  • Idrett og kultur var prioriterte områder.
  • Stiftelsens gavepolitikk herunder om prosjektet utløser dugnad og midler fra andre, og om  prosjektet kommer mange tilgode og har varig verdi.
  • Mindre prosjekter er prioritert.
  • Stiftelsen har i sin utdeling tatt hensyn til de distrikter som har bygget opp grunnkapitalen til tidligere SpareBank 1 SR-Bank som nå er overtatt av Stiftelsen.

Her finner du oversikten over Gavemottakere våren 2018

Enkelte gaver blir offentliggjort i løpet av juni måned og oversikten over gavemottakere vil bli oppdatert.

Ildsjelprisen

Ildsjelprisen skal synliggjøre innsatsen og entusiasmen som enkeltpersoner har gjort for lag og foreninger i lokalsamfunnet. Ildsjelprisen kan være knyttet til et bredt spekter innen frivillighetsfeltet knyttet til formålene i Stiftelsens gavepolitikk (kultur, idrett, samfunnssikkerhet, oppvektsmiljø og friluftsliv).

Ildsjelprisen består av et kunstbilde til ildsjelen og en pengegave på kr 25.000 til laget/organisasjonen personen er engasjert i.

Vilkår er at det frivillige engasjement skal ikke være lønnet. Personen må være engasjert i lag/forening innen Stiftelsens fastsatte formål i gavepolitikken.

Sola: Tor Kåre Jordbrekk – Havdur I.L

Sandnes: Torhild Lura – Universitetssykehuset i Stavanger

Bergen: Sissel Saue – Fargespill

Mandal: Tor Evert Bentsen – Mandal og Halse Idrettslag

Suldal, Sauda og Vindafjord: Monica Grindheim – Etne IL

Jæren: Torfinn Edland – Rosseland Ballklubb

Grimstad: Karin Haugnes – Grimstad misjonskirke

Randaberg og øyane: Kai Kvilstad – Kvitsøy IL

Ryfylke: Arne Maudal – Forsand Idrettslag

Haugalandet: Oddny Anette Våga – Bokn Idrettslag

Dalane: Trond Helge Sinnes – Tonstad IL Skigruppe

Kristiansand: Torgny Solheim – Rodesgården barne- og ungdomsteater

Flekkefjord og Lund: Jan Rob – Kvinesdal Idrettslag

Lister Øst: Sally Agathe K. Vestergren – Røde Kors

 

Stavanger: Kenneth Bjerkelund- Leading Change
Eva Espensen – JazzArkivet

Sandnes: Egil Årdal- Hana IL

Sola: Kåre Kjærstad- Havørn IL

Randaberg
og øyene: Bjørg Vestbø- Rennesøy Frivilligsentral

Jæren: Gjertrud Lervik- Nærbø Symjeklubb

Ryfylke: Kirsten Gundersen- Årdal Skulelag

Suldal,Sauda
og Vindafjord: Anne Berit Skeie- Amnesty Suldal

Haugalandet: Asbjørn Bakken- Falkeid IL

Dalane: Christer Bu Mathisen- Hereos of Haua

Bergen: Robin Dale Oen- The Dale Experience

Sunnhordland: Lars Mugås og Kristian Lunde- Stord IL

Flekkefjord: Svein Magne Meland- Flekkefjord Fotballklubb

Mandal: Torborg Bækholt- Mandal Røde Kors

Kristiansand: Brita Sørli Jærnes og Birte Bratland- Vågsbygd speidergruppe

Grimstad: Marianne Tønnesen- Barnas Turlag Grimstad

Randaberg:  Else Vistnes, Livsglede for eldre

Stavanger: Tom Kjørsvik og Daniel Engen,Kreftomsorgen Rogaland

Sandnes: Sigrunn Bjørseth, Sandnes Frivilligsentral

Sola: Lovise Mæland, 1. Tananger Sjøspeidergruppe

Haugalandet: Anne Ferkingstad, Karmøy Røde Kors

Jæren: Irene Håland Ege, KIA Rogaland

Dalane: Bess Grastveit, Jøssingfjord Vitenmuseum

Sauda, Suldal og Vindafjord: Arne Gunnar Habbestad, Ølen IL

Bergen: Berit Viten, Fjell Turlag

Kristiansand: Sigmund Jensen og Rolf Sannes, Tveit IL

Grimstad: Alf Morten Kaupang, Imås IL

Lister Øst: Jan Telhaug, Eiken Idrettslag

Stavanger:        Georg Vervik, Bakgården

Sandnes:          Sigurd Holm Sirevåg, Sandnes Idrettslag

Sola:                 Idar Møller, Livsglede for eldre

Jæren:              Sjur Lode, Klepp IL Fotball

Dalane:             Henrik Einar Seglem, Julebyen

Suldal, Sauda
og Vindafjord:    Geir Vela, Sand Innebandyklubb

Lister Øst:         Finn Andersen, American Festival

Flekkefjord:       Kristin Rydland, Flekkefjord Svømmeklubb

Mandal:             Georg Veggeland, Mandals Turnforening

Kristiansand:     John Humborstad, Terrengkarusellen

Grimstad:           Line Nicolaysen, Jerv IL

Bergen:            Jan Magne Ottesen, Sanviken IL

Oversikt over Ildsjelpris 2013:

  • Jon Arne Sægrov, Gosen revyen
  • Bjørn Harry Ulvang, Lund Svømmeklubb
  • Hans Egge, Sola Røde Kors
  • Per Steinar Lothe, Julebygdspelet
  • Hallgeir Pedersen, Ålgård Fotballklubb
  • Tordis Stenberg, Kultursenteret “Gamle skolen”
  • Kjell Bjelland, Djerv 1919
  • Roy Nordagen, Pinsemenigheten Salem
  • Leif Heddeland, Marnardal Idrettslag
  • Egil Risholt, Rydene Idrettslag
  • Ole Johan Ekeland, Lyngdal IL
Sr bank stiftelsen
Foto Sola Karateklubb