Tildelte gaver

Dansegruppe fra Fantefølge som hadde flott innslag på vår konferanse FOR ALLE!2022 i februar.
Foto: Tonnie Steens

Gaver våren 2022

Sparebankstiftelsen SR-Bank har nå tildelt gavene i forbindelse med våren 2022. Det er tildelt til sammen 97 millioner kroner til 395 lag og foreninger. Midlene går til prosjekter for barn og unge primært innen idrett, kultur, oppvekstmiljø og FOR ALLE! Stiftelsen sender ut svar på mail fredag 13.mai til alle vårens søkere. 

Stiftelsen har tildelt tre jubileumsgaver på hver 10 millioner kr som du kan lese mer om under siden gaveprosjekter. Stiftelsen har også tildelt gave til aktiviteter og prosjekter i regionen i forbindelse med flyktningsituasjonen i Ukraina.

Stiftelsen har i vår vektlagt følgende i tildelingen av midler:

  • Idrett, kultur, oppvekstmiljø og FOR ALLE! var prioriterte områder. 
  • Stiftelsens gavepolitikk herunder om prosjektet utløser dugnad og midler fra andre, og om prosjektet kommer mange til gode og har varig verdi. 
  • Gavetildelingene er muliggjort ved at kundene i SpareBank 1 SR-Bank ASA bidrar til bankens overskudd. Stiftelsen får hvert år en betydelig del av bankens overskudd som vi kan dele ut til gode formål i Sør-Vestlandet.
  • Stiftelsen har i sin utdeling tatt hensyn til de distrikter som har bygget opp grunnkapitalen til tidligere SpareBank 1 SR-Bank som nå er overtatt av Stiftelsen.

Her finner du oversikt over gavemottakere våren 2022.

Ildsjelprisen

Ildsjelprisen skal synliggjøre innsatsen og entusiasmen som enkeltpersoner har gjort for lag og foreninger i lokalsamfunnet. Ildsjelprisen kan være knyttet til et bredt spekter innen frivillighetsfeltet knyttet til formålene i Stiftelsens gavepolitikk (kultur, idrett, samfunnssikkerhet, oppvektsmiljø og friluftsliv).

Ildsjelprisen består av et kunstbilde til ildsjelen og en pengegave på kr 25.000 til laget/organisasjonen personen er engasjert i.

Vilkår er at det frivillige engasjement skal ikke være lønnet. Personen må være engasjert i lag/forening innen Stiftelsens fastsatte formål i gavepolitikken.

Sola:Sigrid McEntire, Sola Skateklubb

Stavanger: Øyvind Nermoen, Varmestuens Venner

Sandnes: Bjørg Eli Åse, Sanitetsforeningen Sandnes

Grimstad: Andre Pedersen, Fevik ungdomsklubb

Lister Øst: Reidun Bakken, Konsmo Idrettslag

Mandal: Svein-Yngve Tellefsen, Mandal Karateklubb

Haugalandet: Tove Høgemark, LHL Tysvær og Bokn (landsforeningen for hjerte-og lungesyke)

Randaberg og øyane: Tone Håland, Randaberg IL Fotball

Sunnhordland: Anne Kvalheim, Stord Røde Kors

Ryfylke: Stig Martiniussen, Staal Jørpeland IL Fotball

Kristiansand:

Dalane: Arne Magnar Sleveland, Helleland IL Fotball

Suldal, Sauda og Vindafjord: Gerd Eriksen, Sauda Folkets Hus

Flekkefjord og Lund: Kristian Holte, Moi IL Fotball

Jæren: Janne Nese,Bryne FK

Bergen: Eddie Ebbesvik, Salhushallen

Sola:Tony Machin, Sola Turn

Stavanger:Ivar Anton Nøttestad, Frikvarteret

Sandnes: Pål Thornes, Sandnes Ulf

Grimstad: Trond Wirak, Grimstad KFUK-KFUM

Lister Øst: Torrey Enoksen, Lyngdal IL Friidrett

Mandal:Trond Atle Syvertsen, Mandal Badminton Klubb

Haugalandet: Anne-Therese Buer, Møteplassen Karmøy

Randaberg og øyane: Aksel Reilstad, Finnøy IL

Sunnhordland:

Ryfylke: Ramona Kipperberg, Tau Turn

Kristiansand:

Dalane:Odd Bjørn Elve, Tonstad IL Skigruppe

Suldal, Sauda og Vindafjord: Jarle Ljosnes, Ølen Kulturhus AS

Flekkefjord og Lund: Randi Modalsli, Frelsesarmeen Flekkefjord korps

Jæren: Børge Hognestad, Ønsketransporten Rogaland

Bergen: Leila Rezzouk Rossow, Papillon

Sola: Therese Selvig, Sola Fotball Klubb- Malaga-laget

Stavanger: Karen Bergesen, FK Vidar

Sandnes:Else Storhaug, Sandnes IL friidrett

Grimstad: Leif Rino Muller, Arendal el-innebandy

Lister Øst: Henriette Skjæveland, Foreningen Katland Fyr

Mandal: Gunn Farestad Lie, Mandal Svømmeklubb

Haugalandet: Åge Wee, Slettaa dykkerklubb

Randaberg og øyane: Jostein Haugvaldstad, Mastra IL

Sunnhordland:

Ryfylke: Jarle Mjølhus, Hjelmeland Idrettslag

Kristiansand: Anne Randi Hansen, Barnas Stasjon Blå Kors Kristiansand

Dalane: Gunn Iren Hegdal, Bjerkreim IL Friidrett

Suldal, Sauda og Vindafjord: Monica Vela, Ung Husflid i Suldal

Flekkefjord og Lund: Lillian Eigeland Nilsen, Flekkefjord Røde Kors

Jæren: Camilla S Rødland, Klepp Skytterlag

Bergen: Audun Lavik, Ask friidrett

Sola: Atle Tanum, Havdur IL

Stavanger: Sigrid Marie Bækholt, Storhaug Frivilligsentral

Sandnes: Olav Folkvord, Rogaland Arboret

Grimstad: Bodil Austenaa Johansen, Grimstad Bys Vel og Stine Kocian, Øygarden Institutt

Lister Øst: Jan Martinsen, Vanse Speidergruppe

Mandal: Frode Oestad, Fotballklubben Mandalskameratene

Randaberg: Gunnar Kolnes, Randaberg Idrettslag Fotball

Sunnhordland: Gunnar Ingebrigtsen, Frelsesarmeen på Stord

Ryfylke: Espen Brekke, Norsk Folkehjelp Strand og Forsand

Kristiansand: Elin Wikstøl Andersen, Rabakoret

Dalane: Axel Seglem, Egersund Musikkorps

Suldal, Sauda og Vindafjord: Rune Haraldsen, Sauda Idrettslag Fotball

Flekkefjord og Lund: Inge Ibsgaard Munksgaard, Flekkefjord Gutte-og Pikekorps

Jæren: Anne Elin Lima, Ålgård Turnforening

Bergen: Gjert Moldestad, Brann Bataljonen Bergen

Sola: Tor Kåre Jordbrekk – Havdur I.L

Sandnes: Torhild Lura – Universitetssykehuset i Stavanger

Bergen: Sissel Saue – Fargespill

Mandal: Tor Evert Bentsen – Mandal og Halse Idrettslag

Suldal, Sauda og Vindafjord: Monica Grindheim – Etne IL

Jæren: Torfinn Edland – Rosseland Ballklubb

Grimstad: Karin Haugnes – Grimstad misjonskirke

Randaberg og øyane: Kai Kvilstad – Kvitsøy IL

Ryfylke: Arne Maudal – Forsand Idrettslag

Haugalandet: Oddny Anette Våga – Bokn Idrettslag

Dalane: Trond Helge Sinnes – Tonstad IL Skigruppe

Kristiansand: Torgny Solheim – Rodesgården barne- og ungdomsteater

Flekkefjord og Lund: Jan Rob – Kvinesdal Idrettslag

Lister Øst: Sally Agathe K. Vestergren – Røde Kors

Stavanger: Kenneth Bjerkelund- Leading Change
Eva Espensen – JazzArkivet

Sandnes: Egil Årdal- Hana IL

Sola: Kåre Kjærstad- Havørn IL

Randaberg
og øyene: Bjørg Vestbø- Rennesøy Frivilligsentral

Jæren: Gjertrud Lervik- Nærbø Symjeklubb

Ryfylke: Kirsten Gundersen- Årdal Skulelag

Suldal,Sauda
og Vindafjord: Anne Berit Skeie- Amnesty Suldal

Haugalandet: Asbjørn Bakken- Falkeid IL

Dalane: Christer Bu Mathisen- Hereos of Haua

Bergen: Robin Dale Oen- The Dale Experience

Sunnhordland: Lars Mugås og Kristian Lunde- Stord IL

Flekkefjord: Svein Magne Meland- Flekkefjord Fotballklubb

Mandal: Torborg Bækholt- Mandal Røde Kors

Kristiansand: Brita Sørli Jærnes og Birte Bratland- Vågsbygd speidergruppe

Grimstad: Marianne Tønnesen- Barnas Turlag Grimstad

Randaberg:  Else Vistnes, Livsglede for eldre

Stavanger: Tom Kjørsvik og Daniel Engen,Kreftomsorgen Rogaland

Sandnes: Sigrunn Bjørseth, Sandnes Frivilligsentral

Sola: Lovise Mæland, 1. Tananger Sjøspeidergruppe

Haugalandet: Anne Ferkingstad, Karmøy Røde Kors

Jæren: Irene Håland Ege, KIA Rogaland

Dalane: Bess Grastveit, Jøssingfjord Vitenmuseum

Sauda, Suldal og Vindafjord: Arne Gunnar Habbestad, Ølen IL

Bergen: Berit Viten, Fjell Turlag

Kristiansand: Sigmund Jensen og Rolf Sannes, Tveit IL

Grimstad: Alf Morten Kaupang, Imås IL

Lister Øst: Jan Telhaug, Eiken Idrettslag

Stavanger:        Georg Vervik, Bakgården

Sandnes:          Sigurd Holm Sirevåg, Sandnes Idrettslag

Sola:                 Idar Møller, Livsglede for eldre

Jæren:              Sjur Lode, Klepp IL Fotball

Dalane:             Henrik Einar Seglem, Julebyen

Suldal, Sauda
og Vindafjord:    Geir Vela, Sand Innebandyklubb

Lister Øst:         Finn Andersen, American Festival

Flekkefjord:       Kristin Rydland, Flekkefjord Svømmeklubb

Mandal:             Georg Veggeland, Mandals Turnforening

Kristiansand:     John Humborstad, Terrengkarusellen

Grimstad:           Line Nicolaysen, Jerv IL

Bergen:            Jan Magne Ottesen, Sanviken IL

Oversikt over Ildsjelpris 2013:

  • Jon Arne Sægrov, Gosen revyen
  • Bjørn Harry Ulvang, Lund Svømmeklubb
  • Hans Egge, Sola Røde Kors
  • Per Steinar Lothe, Julebygdspelet
  • Hallgeir Pedersen, Ålgård Fotballklubb
  • Tordis Stenberg, Kultursenteret “Gamle skolen”
  • Kjell Bjelland, Djerv 1919
  • Roy Nordagen, Pinsemenigheten Salem
  • Leif Heddeland, Marnardal Idrettslag
  • Egil Risholt, Rydene Idrettslag
  • Ole Johan Ekeland, Lyngdal IL
Foto Sola Karateklubb